SKC Karbon, elektrik, mekanik ve endüstriyel uygulamalarda karbon ve grafit kullanımının vazgeçilmez olduğu sanayi tesislerine, mevcut makine parkı ve deneyimli ekibi ile hizmet vermektedir. Türkiye temsilciliğini üstlendiği, karbon-grafit elektrik uygulamalarında E-Carbon, Pantrac GmbH, Gerken SA, Helwig Carbon Products Inc. (Karbon-Grafit Ürünler) ile Schmidthammer-Elektrokohle GmbH (endüstriyel karbon fırçalar) gibi konularında uzman, dünyaca ünlü kuruluşların ham malzeme ve ürünleri ile hizmet vermektedir.

Grafit ürün çeşitliliğinde, Cam, Alüminyum, Elmaslı Kesici Takım uygulamalarının karmaşık geometrili Özel Grafit ürünleri yanında, Karbon-Grafit Yataklar, Sızdırmazlık Karbonları, Pompa Palet Kömürleri, Karbon Fırçalar, Akım Baraları, Sürekli Döküm Kokilleri, Pantograf Kömürleri ile Makine Mühendisliği, Metalürji, Kimya Sanayi, Enerji Üretimi, Çevre Teknolojisi, Ulaştırma, Yarı İletken Teknolojisi, Tıp ve Laboratuar Teknolojisi, Cam / Seramik Sanayi, portföyümüzdeki ürünlerin hitap ettiği sektörlerden bazıları olup, küresel kalite anlayışı ile bütünleşerek sanayimize en iyi hizmeti vermektedir.

HEDEFİMİZ

İş alanımızın stratejik olarak kilit endüstrilerdeki kullanıcılara yönelmesi, ekibimizin Toplam Kalite Yönetimine bağlılığı ve temsil ettiğimiz tedarikçi firmaların global ağı ile bütünleşme, başarımızın temeli ve 2013'de SKC Karbon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak devam etme kararı alan kuruluşumuzun gelecekte bu ülkede daha da büyümek için başlangıç noktasıdır. DAHA FAZLA BİLGİ

Firmamızın ilk yapı taşları,1962 yılında endüstriyel karbon fırçaların imalatı konusunda başlattığı çalışmalarla Elektrik Mühendisi Sn. Ünal Kardeş tarafından atılmıştır.

Yaklaşık 10 yıllık bir imalat ve satış deneyimi 1973 yılından itibaren kurumsallaşarak Kardeş Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. altında faaliyetine devam etmiştir.

1970-90 döneminin zor ve dalgalı ekonomik şartlarına rağmen, günün teknolojisine uygun gelişmeleri düzenli şekilde takip ederek MEGA (Schmidthammer Elektrokohle GmbH) markası ile karbon-grafit ham malzeme işlemenin yanı sıra metal toz baskı teknolojisini de imalat portföyüne katması ile özellikle otomotiv sanayi karbon fırçaları konusunda uzmanlaşarak yurtiçi ve dışında kaliteli ve aranan marka olma konumunu başarıyla devam ettirmiştir.

1990 sonlarında, dev adımlarla ilerleyen global teknoloji paralelinde sanayimizdeki ilerleme, artan çeşitlilik ve talep dikkate alınarak özel grafit (graphite specialties) kapsamındaki çalışmalara yön verilmesi ve hızlandırılması hedeflenmiştir.

Bu amaçla, 1999'da Limited Şirket olarak kurulan firmamız, karbon-grafit konusundaki faaliyetimizin 50. Yılı'na denk gelen 2013' de SKC Karbon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak devam etmekte ve çatısı altında Elektrik, Endüstriyel ve Mekanik uygulama alanlarında karbon ve grafit malzemeleri günümüz teknolojisine uygun ve zengin makine parkımız ile işleyerek müşterilerimize yüksek verimli, hassas grafit ürünleri en uygun fiyat ve süre içinde sevk etme çabasını sürdürmektedir.

ORGANİZASYONUMUZ
Şirket Profili
/