San. ve Tic. A.Ş .
Temsilciliklerimiz
Dr Fritsch /Almanya

Dr Fritsch /Almanya


Dr Fritsch /Almanya 1953 yılında kurulmuş olup kuruluşundan itibaren elmas takım üretimi için makina ve ham malzeme geliştirme ve üretimine odaklanmıştır. Dr. Fritsch dünyada elmas takım üretimi için makina ve ham malzeme kombinasyonunu sağlayan tek firmadır.

Devamı...
 
E Carbon

E Carbon


E Carbon E - Carbon Topluluğu, elektrografit sektörünün önde gelen iki bağımsız aile şirketi , Gerken SA ve Helwig Carbon Products, Inc   arasındaki  ortak girişim (Joint Venture) ile oluşturulmuştur. Kuruluş sonrası Topluluğa alınan  PanTrac GmbH / Berlin-Almanya ve CZ-Carbon / Pilsen-Çek Cumhuriyeti  firmaları ile  E - Carbon, elektrografit ve ilgili ürünlerin imal ve dağıtımı için bir ekip olarak bütünleşmiştir.

Devamı...
 
Gerken SA / Belçika

Gerken SA / Belçika


Gerken SA / Belçika Hubert Gerken'in 1936 yılında kurduğu firma, 70 yıl içinde karbon ve grafit konusunda uzmanlaşıp Avrupa ve Asya şirketleriyle birçok  ortaklıklar kurarak büyüdü. E-Carbon Topluluğu'nun kurucu üyesi olarak ailenin üç kuşağı tarafından yönetilmektedir. 1000 kişiden fazla çalışanı bulunan karbon ve grafit ürünlere odaklı E-Carbon şirketleri  ABD ve Almanya menşeli hammalzemelerle geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet vermektedir. Özellikle demiryolu uygulamaları , rüzgar türbini jeneratörleri için karbon fırçaların üretimi, enerji şirketleri, çelik fabrikaları ve diğer sanayi gruplarında

Devamı...
 
Helwig Carbon /A.B.D.

Helwig Carbon /A.B.D.


Helwig Carbon /A.B.D. Helwig Carbon, karbon-grafit konusunda Milwaukee-Wisconsin merkezli son aile şirketlerinden biri olarak 85 yılı aşkın süredir, karbon fırça, fırça tutucu ve mekanik karbonlar üretimi yapmaktadır. Australia Carbon, Carbon Products of Canada ve CIMSA gibi distibütörler aracılığıyla Avustralya, Kanada, Meksika'da güçlü bir varlığa sahiptir.

Devamı...
 
Iljin Diamond /KORE

Iljin Diamond /KORE


ILJIN DIAMOND /KORE 1987 ‘de Kore'de kurulan ILJIN Diamond Co., Ltd, yanıcı materyallerin kesim ve ögütme işlemlerinde kullanılan sentetik endüstriyel elmas üretim teknolojisinde dünyanın en gelişmiş şirketleri arasında yer alır. Sürekli gelişen AR&GE faaliyetleri ile, ILJIN Diamond Co. Ltd'nin hedefi ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini istikrarlı bir şekilde hep daha yukarılara taşımaktır.

 
PanTrac GmbH / Almanya

PanTrac GmbH / Almanya


PanTrac GmbH / Almanya Siemens Brother's tarafından 1872'de  kurulan "GESCO" 1954'de Doğu Almanya devlet şirketlerinden "Elekrokohle Lichtenberg" oldu. Almanya'nın birleşmesi ile, özelleştirilerek "Elektrokohle Lichtenberg AG" olarak anıldı. 1997'de "SGL PanTrac GmbH" olarak "SGL Carbon Group" içinde bulunan Şirket, 2003'de E-Carbon Topluluğu'na alınmıştır.

Devamı...
 
Saint - Gobain Ceramic Materials / Fransa

Saint - Gobain Ceramic Materials/Fransa


Saint - Gobain Ceramic Materials/Fransa

Fransa'da Versailles sarayının Ayna Salonundaki aynaları üretmek üzere kurulan Saint Gobain firması aynı zamanda boron nitrit malzemenin mucidi denilebilecek global bir firmadır. Alüminyum sektörü ve tüm diğer uygulamalar için hegzagonal boron nitrit malzeme çözümleri sunulmaktadır: Boron Nitrit solüsyonlar, katı boron nitrit ürünler, boron nitrit tozlar.

Devamı...
 
SGL Group The Carbon Company / Almanya

SGL Group The Carbon Company
sgl_group.jpg Temelleri 1878 yılında atılan SGL Group The Carbon Company, karbon bazlı ürünlerin dünya çapında en önemli üreticilerindendir.

SGL Group, malzeme, üretim, uygulama ve mühendislik konularında uzun yıllara dayanan  uzmanlığa, kapsamlı grafit ve karbon elyaf bazlı ürün portföyüne ve entegre bir tedarik zincirine sahiptir.