San. ve Tic. A.Ş .
Tarihçe

Firmamızın ilk yapı taşları,1962 yılında endüstriyel karbon fırçaların imalatı konusunda başlattığı çalışmalarla Elektrik Mühendisi Sn. Ünal KARDEŞ tarafından atılmıştır.

Yaklaşık 10 yıllık bir imalat ve satış deneyimi 1973 yılından itibaren kurumsallaşarak  KARDEŞ Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. altında faaliyetine devam etmiştir.

1970 - 90 döneminin zor ve dalgalı ekonomik şartlarına rağmen, günün teknolojisine uygun gelişmeleri düzenli şekilde takip ederek MEGA (Schmidthammer Elektrokohle GmbH) markası ile karbon-grafit ham malzeme işlemenin yanı sıra metal toz baskı teknolojisini de imalat portföyüne katması ile özellikle otomotiv sanayi karbon fırçaları konusunda uzmanlaşarak yurtiçi ve dışında kaliteli ve aranan marka olma konumunu başarıyla devam ettirmiştir.

1990 sonlarında, dev adımlarla ilerleyen global teknoloji paralelinde sanayimizdeki ilerleme, artan çeşitlilik ve talep dikkate alınarak özel grafit (graphite specialties) kapsamındaki çalışmalara yön verilmesi ve hızlandırılması hedeflenmiştir.

Bu amaçla, 1999'da Limited Şirket olarak kurulan firmamız, karbon-grafit  konusundaki faaliyetimizin 50. Yılı'na denk gelen 2013' de SKC KARBON Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak devam etmekte ve çatısı altında Elektrik, Endüstriyel ve Mekanik uygulama  alanlarında karbon ve grafit malzemeleri günümüz teknolojisine uygun ve zengin makine parkımız ile işleyerek müşterilerimize yüksek verimli, hassas grafit ürünleri en uygun fiyat ve süre içinde sevk etme çabasını sürdürmektedir.