San. ve Tic. A.Ş .
Elektrik Uygulamaları
Karbon Fırçalar

Karbon Fırçaları Elektrik makinaları mühendisliğinin sanayideki ilk dönemlerinde akım taşıyıcı sürtünmeli kontak olarak kullanılan bakır tel demetlerin yerine sonraki yıllarda karbon ve grafit malzemelerin kullanımı ile "Karbon Fırça" terimi yerleşmiştir. Uzun yıllar gelişim süreci geçiren Karbon Fırçalar,  mikroelektronik çağında da elektrik makinalarının vazgeçilmez aksamı olarak yerini korumaktadır.

Devamı...
 
Bara Kömürleri

Bara Kömürleri Yüksek akımların iletimini sağlayan bara kömürleri ve fırçalar günlük hayatımız ve sanayi içinde birçok uygulamada yer alır. Örnek verilecek uygulamalardan bazıları, raylı taşıma araçları topraklama kömürleri, vinçler, elektrolitik kaplama ve yüzey işleme tesisleri, raylı taşıma araçları katener kömürleri olabilir.


Devamı...
 
Pantograf Kömürleri

Pantograf Kömürleri Demiryolları uygulamaları için "Pantrac" tarafından imal edilen  "Karbon akım kollektörleri" mükemmel uygulama performansları ile öne çıkarlar. SKC Karbon (orijinal ekipman sağlayıcısı, Pantrac -Almanya ) Bursaray-Bursa, Kayseray -Kayseri ve Samulas -Samsun'un karbon şerit tedarikçisidir.

Devamı...